Baza wiedzy online

Jak zadbać o swoje serce tej zimy

Napisane 17.02.2021 przez active

Tagi: serce, zdrowie, zdrowe serce, kondycja, badanie serca,

Polecane: urolog dziecięcy Warszawa

To Cię zainteresuje: Bitcoin

Ponieważ pogoda robi się chłodniejsza, ważne jest zachowanie zdrowia. Chłodna pogoda i wzrost liczby robaków zimowych narażają osoby z chorobami serca. Oto siedem wskazówek, które pomogą Ci zadbać o siebie.

Kobieta trzyma ciepły napój w deszczowy dzień
Dlaczego zima kojarzy się nam z chorobą?
Mroźna zima sprawia, że ​​zachorowania są łatwiejsze niż w innych porach roku. Wirusy przeziębienia i grypy utrzymują się, a większość ludzi doświadcza zmiany stylu życia, gdy spędzają więcej czasu w środku.

Zima może mieć również większy wpływ na wrażliwe osoby w społeczności. Obejmuje to osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby z przewlekłymi chorobami.

Warunki zimowe i sercowe
Zima może być ciężka dla osób z chorobami serca. Zimno powoduje zwężenie tętnic, zmniejszając przepływ krwi i dopływ tlenu, co oznacza, że ​​serce musi pracować ciężej.

Osoby z chorobami serca są bardziej podatne na zimową grypę, która może pogorszyć objawy chorób serca. Grypa może również wywoływać migotanie przedsionków (AF).

Siedem sposobów na zachowanie zdrowia zimą
Zachowanie zdrowia zimą pomaga uniknąć zachorowań i jest najlepsze dla zdrowia serca. Oto siedem wskazówek, które pomogą Ci pokonać chorobę zimową.

1. Stosuj zdrowe zimowe jedzenie
Zimna pogoda kojarzy się z ciepłymi i obfitymi posiłkami, które zapewniają nam ciepło. Jest ku temu dobry powód. Utrzymywanie ciepła to jeden ze sposobów, aby wzmocnić układ odpornościowy przed chorobami zimowymi.

Ciepłe jedzenie może być również pocieszające w miesiącach zimowych, ponieważ spędzamy więcej czasu w pomieszczeniach. Jednak kiedy zimą szukamy pocieszenia w jedzeniu, ważne jest, aby nadal wybierać posiłki zdrowe dla serca.

Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi zdrowego odżywiania, które zapewnią Ci odżywienie tej zimy. Stosowanie dużej ilości sezonowych owoców i warzyw to pierwszy krok podczas planowania zimowych posiłków. Często ludzie myślą, że zimą są mniej zdrowe opcje, ponieważ przygotowanie warzyw sezonowych zajmuje więcej czasu niż letnia sałatka.

Jednak w sezonie zimowym jest wiele różnych kolorowych warzyw, które są łatwe do przyrządzenia.

Niektóre warzywa zimowe obejmują:

Karczochy jerozolimskie
brukselka
brokuły
burak
bok choy
kapusta
papryka
marchew
kalafior
Jarmuż
kumara
pory
pasternak
dynia
Ziemniak
burak srebrny
Rzepa.
Zupy i gulasze to doskonałe dania zimowe, które mogą zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby na zdrowy dla serca posiłek. Skorzystaj z naszych przepisów na zupy, aby zainspirować Cię do stosowania różnych warzyw, roślin strączkowych i roślin strączkowych do obfitych zimowych posiłków.

Zupa z ciecierzycy w misce na stole

2. Ruszaj się
Zimna pogoda i mniej światła dziennego utrudniają trzymanie się rutyny ćwiczeń. Często wiatr i deszcz powstrzymują nawet najbardziej zaangażowanych przed wyjściem na zewnątrz. Nie można zaprzeczyć, że istnieje wiele wymówek, aby nie ćwiczyć zimą.

Ćwiczenia są tak samo ważne dla zdrowia serca oraz ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego przez całą zimę, jak w każdej innej porze roku.

Aby rozpocząć, zainspiruj się naszymi 10 sposobami pozostania aktywnym podczas zimowego bloga. Możesz także wypróbować te małe codzienne nawyki, które będą miały znaczenie na dłuższą metę.

W ciągu dnia wyjdź na zewnątrz na 10-15-minutowy spacer.
Spakuj płaszcz przeciwdeszczowy i / lub parasol (lub zostaw go w samochodzie), aby móc chodzić bez zamoczenia.
Ułóż ubranie, gdy wychodzisz na zewnątrz, aby ćwiczyć. Lekkie warstwy, które odprowadzają pot z ciała, zapewniają ciepło i suchość.
Trzymaj czapkę, rękawiczki i szalik w torbie lub w samochodzie, abyś mógł się ogrzać podczas wyjścia na zewnątrz.
Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz, zostań w domu i jak najlepiej wykorzystaj zajęcia gimnastyczne online.
Mężczyzna pracuje w zimny poranek

3. Znajdź program snu
Odpowiednia ilość snu dobrej jakości jest niezbędna dla dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Zły sen jest powiązany z rozwojem szeregu schorzeń, w tym chorób serca, nadciśnienia, cukrzycy i udaru.

Większość dorosłych potrzebuje 7-9 godzin dobrej jakości snu każdej nocy. Spójna wieczorna rutyna może pomóc Ci lepiej spać. Jest wiele drobnych zmian, które możesz wprowadzić, aby stworzyć wieczorną rutynę i wypracować zdrowe nawyki dotyczące snu.

Wskazówki dotyczące zdrowej rutyny snu
1. Przestrzegaj regularnych godzin snu

Staraj się kłaść spać i wstawać o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy.
2. To, co robimy w dzień, wpływa na nas w nocy

Bądź aktywny i skorzystaj z powyższych wskazówek, które pomogą Ci poruszać się przez całą zimę.
Wyjdź na zewnątrz, aby cieszyć się słońcem rano i wieczorem.
Unikaj dużych posiłków, alkoholu, kofeiny czy nikotyny wieczorem przed snem.
3. Każdej nocy ustal sobie porę wyłączenia technologii

Odłóż na bok wszystkie ekrany, telefony, iPady i telewizor co najmniej 30-60 minut przed zaśnięciem.
4. Uporządkuj swoje środowisko snu

Uporządkuj sypialnię i nie pozwól, aby Twoje życie zawodowe i inne elementy rozpraszające uwagę, takie jak telewizory, znajdowały się poza nią.
Dostosuj temperaturę tak, aby zimą w pokoju nie było zbyt zimno. Upewnij się, że masz wystarczająco ciepłej pościeli i w razie potrzeby użyj butelki z gorącą wodą.
5. Odpręż się i odpręż przed pójściem spać

Zrelaksuj się, biorąc gorący prysznic lub kąpiel, czytaj lub posłuchaj medytacji z przewodnikiem.
Po zawale serca mogą wystąpić problemy ze snem, ponieważ możesz odczuwać niepokój lub emocje. Jeśli masz problemy ze snem , spróbuj dowiedzieć się, jak sen może pomóc w regeneracji, i podejmij kroki, aby poprawić sen.

Jeśli problemy ze snem nie ustąpią i żadne z zaleceń nie pomoże, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

4. Wypróbuj kilka praktycznych kroków, aby zmniejszyć stres
Stres może dotknąć nas o każdej porze roku, nie wyklucza to zimy. Wraz ze zmianą pory roku i rutyny wiele z naszych wypróbowanych i przetestowanych narzędzi radzenia sobie ze stresem, takich jak ćwiczenia i zdrowe odżywianie, zostało zapomnianych.

W okresie zimowym mogą pojawić się nowe czynniki stresogenne, takie jak rosnące rachunki, które utrzymują dom w cieple i suchości, zmęczenie, obniżenie nastroju w ciemniejsze i krótsze dni lub choroby uniemożliwiające postęp w pracy.

Aby pomóc radzić sobie ze stresem, Fundacja Zdrowia Psychicznego Nowej Zelandii zaleca „trzy R” - Uzupełnij energię, rozwiąż, zrelaksuj się . Zawsze dobrze jest poświęcić trochę czasu na ustalenie, co powoduje Twój stres. Znalezienie świadomych zajęć, które pomogą uspokoić umysł i zrelaksować się w pomieszczeniu, może pomóc w zmianach, których możesz doświadczyć zimą.

Polecane: zdrojownia.pl

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

8 wskazówek, jak przygotować samochód na zimę, według ekspertów motoryzacyjnych

Zima może stanowić szereg zagrożeń dla zdrowia Twojego samochodu.Niższe temperatury poniżej zera mogą powodować mnóstwo problemów, w tym opróżnione opony i zamarznięte płyny hamulcowe. Rozmawialiśmy z ekspertami i przygotowaliśmy listę ośmiu wskazówek, które pomogą Ci poruszać się tej zimy. I podobnie jak

Czytaj więcej...