Baza wiedzy online

Pojazdy elektryczne to nie tylko fala przyszłości, ale dziś ratują one życie.

Napisane 26.01.2021 przez active

Tagi: Samochody, elektryczne, hybryda, samochód elektryczny, autobus elektryczny, ciężarówka elektryczna,

Polecane: https://sklep.gearmar.pl/

Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć o pojazdach elektrycznych - i jak sprawić, by przyszłość była elektryczna.

To Cię zainteresuje: Bitcoin a waluty


Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na drogach naszego kraju - i to nie tylko osobiste samochody osobowe. Elektryczne autobusy szkolne (po lewej), autobusy komunikacji miejskiej (po prawej) i ciężarówki są gotowe do jazdy.
1. Pojazdy elektryczne obejmują obecnie samochody, autobusy tranzytowe, ciężarówki różnych rozmiarów, a nawet przyczepy ciągnikowe typu big-rig, które są przynajmniej częściowo zasilane elektrycznie.
Pojazdy elektryczne dzielą się na trzy główne kategorie:

Pojazdy elektryczne na baterie są zasilane energią elektryczną przechowywaną w pakiecie akumulatorów.
Hybrydy typu plug-in łączą silnik benzynowy lub wysokoprężny z silnikiem elektrycznym i dużym akumulatorem.
Pojazdy z ogniwami paliwowymi dzielą elektrony z cząsteczek wodoru, aby wytwarzać energię elektryczną do napędzania silnika.
Teraz to coś więcej niż tylko samochody osobowe - od Nowego Jorku do Mississippi możesz znaleźć się w cichym, zapinanym elektrycznego autobusie tranzytowym . Pierwszy elektryczny wóz strażacki w kraju zostanie powitany przez Angelenos w 2021 roku - aw nadchodzących latach elektryczne wózki sanitarne będą cicho przejeżdżać przez dzielnice, aby zbierać śmieci i poddawać je recyklingowi, a więcej elektrycznych ciężarówek będzie dostarczać paczki z magazynów do domów. wolne od zanieczyszczeń powietrza.


2. Pojazdy elektryczne chronią klimat - i nasze życie. Oto jak.
Największe źródło zanieczyszczenia klimatu? Transport. Aby rozwiązać kryzys klimatyczny, musimy uczynić pojazdy na naszych drogach tak czystymi, jak to tylko możliwe. Pozostało nam tylko dziesięć lat na zmianę sposobu, w jaki korzystamy z energii, aby uniknąć najgorszych skutków zmiany klimatu.

Emisje z samochodów i ciężarówek są nie tylko szkodliwe dla naszej planety, ale także dla naszego zdrowia. Zanieczyszczenia powietrza z pojazdów napędzanych benzyną i olejem napędowym powodują astmę, zapalenie oskrzeli, raka i przedwczesną śmierć.

Długoterminowe skutki zdrowotne miejscowego zanieczyszczenia powietrza trwają przez całe życie, a skutki są potwierdzone atakami astmy, uszkodzeniem płuc i chorobami serca.

Ponieważ pandemia COVID-19 - choroba układu oddechowego - nadal się rozprzestrzenia, badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda wykazało „uderzający związek między długotrwałym narażeniem na szkodliwy drobny pył a śmiertelnością z powodu COVID-19 w Stanach Zjednoczonych” - wyjaśnia Rashmi Joglekar , pracownik naukowy  . Jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia pyłem drobnym (PM 2,5 ) jest spalanie z silników benzynowych i wysokoprężnych.

Wcześniejsze badanie przeprowadzone przez podkreśliło koszty zdrowotne: każdy galon benzyny zakupiony na stacji benzynowej niesie ze sobą do kosztów zdrowotnych i środowiskowych. Olej napędowy w dużych platformach i sprzęcie rolniczym jest gorszy, z dodatkowymi kosztami społecznymi na nasze zdrowie i klimat na galon.


3. Pojazdy elektryczne mają mniejszy ślad węglowy niż samochody benzynowe, bez względu na to, skąd pochodzi energia elektryczna.
Energia elektryczna, która ładuje i zasila pojazdy elektryczne z akumulatorów i pojazdy hybrydowe typu plug-in, pochodzi z sieci energetycznych, które opierają się na wielu źródłach - od paliw kopalnych po czystą energię odnawialną.

Sieci energetyczne mogą być różne w różnych stanach, co oznacza, że ​​ślad węglowy związany z jazdą pojazdem elektrycznym waha się w zależności od źródła jego energii elektrycznej.

Rzecznicy Earthjustice pracują w całym kraju, aby dostarczyć 100% czystej energii, ale po drodze (zużycie energii odnawialnej ostatnio przewyższyło węgiel), część energii elektrycznej w tym kraju będzie nadal wytwarzana przez spalanie paliw kopalnych.

Bardzo dobra wiadomość? Ponieważ pojazdy elektryczne są bardziej wydajne w przetwarzaniu energii na samochody i ciężarówki, energia elektryczna jest czystsza i tańsza jako paliwo dla pojazdów, nawet jeśli energia elektryczna pochodzi z najbrudniejszej sieci.Wypróbuj ich „Jak czysty jest Twój pojazd elektryczny?” narzędzie online, aby zobaczyć, w jaki sposób mierzy się emisje pojazdów elektrycznych w miejscu Twojego zamieszkania - uzyskaj spersonalizowany raport o tym, ile emisji dwutlenku węgla udało się zaoszczędzić dzięki przejściu na energię elektryczną, na podstawie kodu pocztowego i marki / modelu pojazdu elektrycznego.

Elektryczna ciężarówka hybrydowa, używana do transportu towarów w porcie Long Beach w Kalifornii, jest podłączona do ładowania.Ładowanie samochodu w domu przed rodzinną

4. Przez cały okres użytkowania samochody elektryczne są lepsze dla klimatu.
W procesie produkcyjnym pojazdy elektryczne będą emitować więcej globalnego ocieplenia niż przeciętny pojazd benzynowy, ponieważ duże akumulatory litowo-jonowe w samochodach elektrycznych wymagają dużo materiałów i energii do budowy. (Na przykład wyprodukowanie średniej wielkości samochodu elektrycznego o zasięgu  powoduje wzrost emisji o 15%).

Jednak gdy pojazdy ruszą na drogę, to zupełnie inna historia energetyczna.

Pojazdy elektryczne nadrabiają swoje wyższe emisje w ciągu co najwyżej osiemnastu miesięcy jazdy - i nadal osiągają lepsze wyniki niż samochody benzynowe do końca swojego życia

Średni samochód elektryczny na drodze dzisiaj ma takie same emisje gazów cieplarnianych jako samochód coraz 88 mil na galon - co jest o wiele większa niż przeciętnego nowego samochodu z silnikiem benzynowym (31 mpg) lub ciężarówki (21 mpg), zgodnie z analizą przez Związek Zainteresowanych Naukowców.


5. Pojazdy elektryczne można ładować w domu, w pracy, gdy jesteś w sklepie.
Jedną z zalet pojazdów elektrycznych jest to, że wiele z nich można ładować w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to Twój dom, czy terminal autobusowy. To sprawia, że ​​pojazdy elektryczne są dobrym rozwiązaniem dla flot ciężarówek i autobusów, które regularnie wracają do centralnej zajezdni lub na plac.

Ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej pojazdów elektrycznych i są one szerzej wykorzystywane, nowe rozwiązania w zakresie ładowania - w tym dodawanie większej liczby publicznych punktów ładowania w centrach handlowych, parkingach i miejscach pracy - będą potrzebne dla osób i firm, które nie mają takiego samego dostępu w domu.


„Ładowanie w miejscu pracy jest jednym z kluczowych elementów demokratyzacji dostępu do samochodów elektrycznych i jeśli mamy sprostać temu wyzwaniu, musimy działać agresywnie. Zakłady energetyczne mają do odegrania dużą rolę ”.To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

6 najlepszych zdrowych wskazówek, jak zmienić i poprawić stan skóry

Oczywiście, można wydawać pieniądze na kremy i zabiegi spa (wszyscy je kochamy), ale dobra kondycja skóry zaczyna się od odpowiedniego jej odżywienia. Ludzka skóra jest stale zrzucana i zastępowana przez nowe komórki skóry, co oznacza, że ​​potrzebujemy stałego dopływu składników odżywczych, które będą ws

Czytaj więcej...