Baza wiedzy online

Laweta co robić?

Napisane 14.12.2020 przez active

Tagi: samochód, naprawa,

Polecane: wypożyczalnia samochodów

To Cię zainteresuje: Bitcoin

Co zrobić podczas oczekiwania na lawetę


To się wydarzyło! Twój samochód niespodziewanie się zepsuł, a lewa strona stoi na poboczu drogi, czekając na pojawienie się lawety. Jak spędzasz czas? Co należy zrobić, aby być przygotowanym na przybycie lawety? Większość ludzi nie wie, co musi się stać, gdy czekasz na lawetę. Oto 5 rzeczy, które musisz wiedzieć i powinieneś zrobić, czekając na pojawienie się firmy lawetowej.


Zaparkuj poza drogą


Chociaż może się to wydawać zdrowym rozsądkiem, zaskakujące jest, jak wielu ludzi, którzy po prostu wysiadają z samochodu i zostawiają go, zatrzymują się na środku drogi, powodując zakłócenia w ruchu. Oczywiście, jeśli uczestniczysz w wypadku i nie jest bezpiecznie poruszać pojazdem, to jak najbardziej należy zostawić go na środku jezdni, ale ogólną zasadą jest; jeśli można go przenieść, przesuń go. Zjedź jak najdalej od drogi, najlepiej na pasie awaryjnym lub całkowicie poza drogą. Gwarantuje to, że Twój samochód nie zakłóca normalnego przepływu ruchu i zapewnia, że ​​gdy pojawi się laweta, nie zatrzyma również ruchu, aby ruszyć Twój samochód.


Włącz światła awaryjne


Światła awaryjne mają za zadanie ostrzegać innych kierowców na drodze o obecności Twojego pojazdu. Włączenie świateł awaryjnych zapewnia, że ​​inni kierowcy na drodze mogą Cię widzieć i postrzegać Twój pojazd jako zagrożenie na poboczu drogi. Informuje również inne pojazdy na drodze, że wystąpił problem z Twoim pojazdem i aby zachować większą ostrożność podczas przejeżdżania obok.


Usuń kosztowności z samochodu


Po bezpiecznym zatrzymaniu samochodu i skontaktowaniu się z firmą holowniczą w celu zorganizowania przybycia i odebrania pojazdu, najlepiej jest usunąć z pojazdu wszystkie przedmioty osobiste. Obejmuje to torebkę, telefon, klucze, portfel, wszelkie zakupy lub inne przedmioty, których nie chcesz zostawiać w pojeździe. Ogólnie rzecz biorąc, firmy holownicze nie są odpowiedzialne za uszkodzenie lub utratę przedmiotów osobistych, dlatego najlepiej jest je usunąć przed przybyciem lawety.


Zachowaj spokój


Awaria samochodu na poboczu może być stresująca i wywołać zdenerwowanie, zdenerwowanie lub złość. Największą rzeczą, jaką możesz zrobić, czekając na przybycie lawety, jest zachować spokój. Oddychaj i po prostu zrelaksuj się. Nie możesz nic zrobić, aby przyspieszyć czas lub rozwiązać problem, więc najlepiej po prostu się nie martwić. Spróbuj posłuchać muzyki lub zagrać w grę na telefonie. Pamiętaj tylko, że możesz potrzebować telefonu, aby przekazać wskazówki firmie holowniczej lub zadzwonić później, więc uważaj, aby nie przeżuć zbyt dużej ilości baterii.


Nie zgadzaj się na "podwózkę" od nieznajomych


To tak, jak mówisz swoim dzieciom: „ nie akceptuj podwózki od nieznajomego”. Obowiązuje ta sama zasada. Jeśli ktoś, kogo nie znasz, oferuje Ci podwiezienie, gdy stoisz na poboczu drogi, zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o przyjęcie oferty dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli uczestniczyłeś w wypadku, to normalne, że obcy ludzie zatrzymują się i oferują pomoc. Jeśli jesteś świadkiem wypadku, ZATRZYMAJ się i upewnij się, że nikt nie jest ranny. Ale jeśli Twój samochód właśnie zepsuł się na poboczu drogi, bądź bardzo ostrożny, jeśli chodzi o zaakceptowanie przejazdu. Najlepiej grzecznie odmówić i powiedzieć im, że zorganizowałeś przejazd (nawet jeśli tego nie zrobiłeś).


Chociaż są to poważne rzeczy, które musisz zrobić, czekając na przybycie lawety, jest również wiele przyjemnych rzeczy, które możesz zrobić, aby zabić czas, takich jak czytanie, pisanie, śpiewanie, taniec, granie w grę lub słuchanie muzyka. Po prostu uważaj na swoje otoczenie i zawsze bądź bezpieczny, czekając na poboczu drogi. Firmy holownicze dokładają wszelkich starań, aby dotrzeć do Ciebie jak najszybciej, ale czasami może to nastąpić na kilka godzin przed ich przybyciem. Nieuchronnie czekanie jest częścią życia, ale miejmy nadzieję, że teraz możesz znaleźć coś do zrobienia, aby zabić czas następnym razem, gdy utkniesz na poboczu drogi.


Wymagania dotyczące holowania


Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów  w zakresie holowania. Niektóre z najbardziej podstawowych zasad holowania ustalonych przez rząd obejmują:


Nie wszyscy kierowcy mogą holować. Ponieważ holowanie wymaga zręczności i specjalizacji w prowadzeniu pojazdu, uczący się kierowcy, a także uczący się i tymczasowi motocykliści nie mogą wykonywać żadnego rodzaju holowania.

Posiadacze prawa jazdy P1 mogą holować, ale mogą holować tylko małe przyczepy o masie do 250 kg lub mniejszej.

Zabrania się holowania więcej niż jednej przyczepy na raz.

Przyczepy i przyczepy kempingowe mają duże powierzchnie magazynowe, a ludzie mogą ulec pokusie, aby w nich jeździć, aby obniżyć koszty. Jednak nie jest to dozwolone zgodnie z przepisami i regulacjami dotyczącymi holowania i transportu NSW. Bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego nikt nie może holować jako alternatywnego środka transportu.

Jeśli holujesz lub jedziesz gdziekolwiek bez odpowiednich świateł ulicznych, musisz znajdować się co najmniej 60 metrów za innymi pojazdami, chyba że masz zamiar wyprzedzać.WYTYCZNE DLA KIEROWCÓW


ozostań na swoim torze.

Podczas holowania przyczepy nie wykonuj nagłych zmian pasa ruchu lub zmiany kierunku. Ważne jest również, aby zwolnić podczas zbliżania się do zakrętów i zakrętów.


Obserwuj dalej niż zwykle.

Kierowcy powinni obserwować dalej niż zwykle i widzieć, co się dzieje przed nim. W ten sposób może odpowiednio reagować na ruch uliczny i warunki drogowe bez nagłego obciążania maszyny pojazdu holowniczego.


Podczas zjazdów używaj niższego biegu.

Zwiększ kontrolę nad pojazdem ciągnącym, używając niższego biegu podczas zjeżdżania ze wzniesienia.


Wykonaj odpowiednią konserwację swojego pojazdu.

Przed wyruszeniem w podróż z holowaniem upewnij się, że używany pojazd i przyczepy są dobrze utrzymane i zdatne do jazdy. Olej, płyn hamulcowy, woda i akumulator muszą działać prawidłowo, a łańcuchy bezpieczeństwa i światła powinny działać prawidłowo. Dodatkowo opony muszą być napompowane, a łożyska kół i zawieszenie muszą sprawnie działać.


Upewnij się, że akcesoria do pojazdu ciągnącego są odpowiednio zabezpieczone.

W przypadku dłuższych podróży kierowcy powinni sprawdzić wszystkie drzwi, włazy, złącza i osłony, aby upewnić się, że są zabezpieczone. Powinni również sprawdzić swoje opony, aby zobaczyć, czy są odpowiednio napompowane i nie ocierają się o wewnętrzne mechaniczne powierzchnie pojazdu.WYMAGANIA DOTYCZĄCE POJAZDU HOLUJĄCEGO


Wszystkie pojazdy holownicze powinny spełniać wymagania niektóre z najważniejszych wymagań dotyczących pojazdu ciągnącego, o których należy pamiętać:


Upewnij się, że pojazd holowniczy i jego przyczepa są dobrze dopasowane.

Wszystkie pojazdy powinny być dostosowane do typu przyczepy, którą będą holować. Zwykle producenci pojazdów podają maksymalną pojemność i sugerują odpowiedni typ przyczepy. Należy upewnić się, że odpowiednia przyczepa pasuje do pojazdu i nie przekracza maksymalnego limitu ładowności.


Wszystkie pojazdy holownicze powinny nadawać się do ruchu i być dobrze utrzymane.

Wszystkie pojazdy ciągnące powinny spełniać normy rejestracyjne i zdatności do ruchu drogowego. Pojazdy muszą być regularnie konserwowane, aby uniknąć problemów w trakcie podróży. Dodatkowo przednie i tylne tablice oraz światła nie powinny być zasłaniane ani zasłaniane przez hak holowniczy, jeśli do pojazdu nie jest podłączona żadna przyczepa.


Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne akcesoria do pojazdu holowniczego.

Wszystkie pojazdy holujące powinny mieć haki holownicze, złącza, gniazda elektryczne i połączenia hamulcowe, jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulce elektryczne lub ze wspomaganiem.


Przygotuj dodatkowe chłodnice skrzyni biegów.

Zawsze przygotuj dodatkową chłodnicę skrzyni biegów, ponieważ pojazdy z automatyczną skrzynią biegów mogą czasami jej potrzebować.


Zalecane jest posiadanie dodatkowych lusterek do pojazdu holującego.

Widoczność jest kluczowa. Upewnij się, że masz dodatkowe lusterka do pojazdu ciągnącego, zwłaszcza jest on połączony z dużą przyczepą.


Ciężarówki holownicze powinny być odpowiednio egzekwowane, zwłaszcza przy używaniu przyczep.

Nie wszystkie pojazdy mogą holować ciężkie przyczepy. Upewnij się, że pojazd, którego używasz, został odpowiednio wzmocniony konstrukcyjnie, aby był w stanie przewozić przyczepę bez nadwyrężania się.

Polecane: Kasia Umińska

Polecane: WyspaZdrowiaIUrody.pl

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...