Baza wiedzy online

Bieżnik ostrożnie: opony całoroczne vs. opony zimowe vs. opony zimowe

Napisane 23.02.2021 przez active

Tagi: opony, opona, zmiana opon, wybór opon, opony letnie, opony zimowe, opony wielosezonowe, wymiana opony, bieżnik,

Polecane: www.LigaInnowacji.pl

Jazda w  to zrozumienie i radzenie sobie z żywiołami, a następnie nauka bezpiecznego poruszania się po nich za kierownicą. Bezpieczeństwo na zimowej drodze rodzi ważne pytanie: jakiego typu opon potrzebujesz, gdy spadają temperatury i zaczynają spadać płatki śniegu? Jaka jest różnica między oponami zimowymi (lub śniegowymi) a całorocznymi? A co z każdą pogodą - czym to się różni od całorocznego?

Odpowiedzmy na niektóre z tych pytań, ponieważ opony mogą być dużą inwestycją i chcesz mieć pewność, że wyposażasz swój samochód w odpowiedni rodzaj gumy.

Oto krótkie zestawienie, które pomoże Ci odpowiedzieć na te trudne pytania dotyczące opon:

     
Cały sezon

Wszystkie pogody

Zimowy

Warunki pogodowe

Ciepłe, suche i mokre warunki

Łagodniejsze warunki zimowe, w tym ulewne deszcze i lekkie opady śniegu

Trudne warunki zimowe z dużą ilością śniegu

Optymalna temp

Powyżej 7 ° C

Powyżej i poniżej 7 ° C

Poniżej 7 ° C


Wzór bieżnika

Zaprojektowany, aby zapewnić przyczepność podczas cieplejszych temperatur. Drobniejszy bieżnik nie nadaje się do śniegu i błota pośniegowego.

Mieszanka blokowego bieżnika odpycha błoto pośniegowe i zapewnia stabilność oraz delikatne prowadzenie w cieplejszych warunkach.

Blokowy bieżnik i lamele (drobne szczeliny w bieżniku), które chwytają śnieg i odpychają błoto pośniegowe

Rodzaj gumy

Twardsza mieszanka, aby wytrzymać dłużej

Elastyczny w temperaturach powyżej i poniżej 7 ° C

Pozostaje miękki w chłodniejszych temperaturach dla lepszej przyczepności

Poszukaj logo

 porównanie wzoru bieżnika opon całorocznych, całorocznych i zimowych

Co to są opony zimowe?
Większość Kanadyjczyków doświadczyła jazdy z białymi kostkami w zimowej krainie czarów. To wtedy świeży śnieg pokrywa drogi, zanim jakikolwiek pług opuści swoją szopę. To przerażające - ślizganie się i wykręcanie. W takich warunkach opony zimowe / śniegowe dają Ci prawdziwy spokój ducha .

Opony zimowe mają duże, blokowe bieżniki, które efektywniej odprowadzają wodę i błoto pośniegowe, oraz bardziej miękką gumę, która zachowuje elastyczność w niskich temperaturach. W wysokich temperaturach ta miękkość staje się ciężarem, dlatego po nadejściu wiosny należy wymienić opony zimowe na całoroczne lub na każdą pogodę.

Największą wadą opon zimowych to dodatkowe koszty składowania i odpowiedzialność wprowadzanie ich i biorąc je w odpowiedniej porze roku. Nie każdy ma dodatkowe miejsce do przechowywania czterech nieporęcznych opon, dlatego popularnym wyborem są na każdą pogodę. Ale jeśli mieszkasz w regionie, w którym śnieg jest głęboki, temperatury są niskie, a pługów niewiele, to opony zimowe będą Twoim najlepszym przyjacielem.

Warto również zauważyć, że w niektórych miejscach w Kanadzie opony zimowe są wymagane przez prawo:

W BC obowiązują albo opony zimowe, opony na każdą pogodę, albo całoroczne opony błotno-śniegowe na określonych autostradach . Oznacza to, że kwalifikują się opony z logo góry z trzema szczytami lub oznaczeniem M + S.
Co to są opony na każdą pogodę?
Opona na każdą pogodę to opona hybrydowa, która sprawdzi się w łagodnych warunkach, a także w niektórych nie ekstremalnych warunkach zimowych.

Pod wieloma względami jest to najlepsze z obu światów. Osiągasz dobre wyniki latem, wiosną i jesienią, podobnie jak przez cały sezon, ale osiągasz również dobre wyniki w sezonie zimowym. Ponadto opony zimowe wymagają wymiany i przechowywania, podczas gdy opony na każdą pogodę są używane przez cały rok, więc nie jesteś obciążony kosztami opon zimowych.Jeśli ma się niekorzystny wpływ na każdą pogodę, to zwykle nie trwają one tak długo, jak przez cały sezon i zimę. Dlatego w porównaniu do innych modeli gwarancja bieżnika na każdą pogodę będzie krótsza. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że jeździsz na tych oponach przez cały rok w porównaniu z wymianą dwóch różnych zestawów opon (całorocznych i zimowych).

Czym są opony całoroczne?
To mylące, gdy porównuje się ze sobą terminy „cały sezon” i „pogoda na każdą pogodę”. Jeśli mówisz o całorocznych sezonach, wydaje się logiczne, że mówisz o wszystkich rodzajach pogody, prawda? Nie dokładnie.

Opony całoroczne zapewniają optymalne osiągi wiosną, latem i jesienią. W rzeczywistości niektóre firmy zaczęły zmieniać nazwy opon całorocznych na „opony 3-sezonowe”. Niestety nie jest to opona idealna na warunki poniżej zera, śnieżne zimowe. Opony te tracą przyczepność w temperaturach poniżej 7 stopni Celsjusza.

Bieżniki całoroczne są często gładkie i proste, odpychają wodę podczas jazdy w deszczu i lepiej trzymają się drogi w ciepłych i gorących warunkach.

Opony błotne i śniegowe to opony całoroczne, które zostały zatwierdzone do użytku w błotnistych i zaśnieżonych warunkach. Na oponie znajduje się oznaczenie „M + S”. Jeśli chodzi o obowiązkowe wymagania dotyczące opon w Kanadzie, opony błotne i śniegowe są zatwierdzone do użytku w Kolumbii Brytyjskiej, o ile opona ma głębokość bieżnika 3,5 mm. Jednak opony błotne i śniegowe nie spełniają obowiązkowych wymagań dotyczących opon zimowych w Quebecu.


Równanie jazdy zimą to coś więcej niż znalezienie odpowiedniego rodzaju opon na odpowiedni sezon. Istnieją funkcje, takie jak napęd na wszystkie koła w porównaniu z napędem na 4 koła, moc silnika i usługi bezpieczeństwa, które możesz subskrybować, jeśli coś pójdzie nie tak na drodze.


To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

Laweta co robić?

Co zrobić podczas oczekiwania na lawetęTo się wydarzyło! Twój samochód niespodziewanie się zepsuł, a lewa strona stoi na poboczu drogi, czekając na pojawienie się lawety. Jak spędzasz czas? Co należy zrobić, aby być przygotowanym na przybycie lawety? Większość ludzi nie wie, co musi się stać, gdy czekasz na la

Czytaj więcej...