Baza wiedzy online

8 wskazówek, jak przygotować samochód na zimę, według ekspertów motoryzacyjnych

Napisane 09.02.2021 przez active

Tagi: zima, samochód zimą, przygotowanie, auto do zimy, samochód na zimę,

Polecane: Odlew Kokilowy

To Cię zainteresuje: Ćwicz podczas zakupów

Zima może stanowić szereg zagrożeń dla zdrowia Twojego samochodu.
Niższe temperatury poniżej zera mogą powodować mnóstwo problemów, w tym opróżnione opony i zamarznięte płyny hamulcowe.
Rozmawialiśmy z ekspertami i przygotowaliśmy listę ośmiu wskazówek, które pomogą Ci poruszać się tej zimy.

I podobnie jak sezonowe zmiany, które możesz wprowadzić w swojej garderobie, aby zapewnić Ci ciepło, Twój samochód może wymagać przeróbki na zimno, jeśli chcesz, aby pojazd był w jak najlepszym stanie.

Zabezpieczenie pojazdu przed zimą jest kluczowe, jeśli zależy Ci na oszczędzaniu pieniędzy. Pieniądze, które wydajesz na odpowiednie płyny, nowe hamulce i wycieraczki oraz inne stosunkowo drobne inwestycje, mogą teraz zaoszczędzić setki lub tysiące dolarów. A jeśli odpowiednie zimowe przygotowanie auta zapobiegnie awarii, a nawet wypadkowi, to każdy grosz i cały wysiłek spędzony w tej chwili będą tego warte.

Skontaktowaliśmy się z ekspertami motoryzacyjnymi, aby uzyskać osiem wskazówek, jak najlepiej przygotować samochód na zimę.


Sprawdź baterię i wymień ją w razie potrzeby.

Akumulatory samochodowe mają tendencję do umierania zimą z powodu dodatkowego obciążenia spowodowanego zimną pogodą, powiedział, menedżer serwisu  powiedział, że powodem jest to, że silniki są często proszone o więcej pracy z powodu zagęszczania oleju silnikowego pod wpływem temperatury.

Haynes zalecił również przetestowanie akumulatora samochodu i upewnienie się, że na zaciskach nie ma korozji. Dodatkowo rozważ sprawdzenie przez profesjonalistę, który w razie potrzeby może zalecić wymianę.


Utrzymuj odpowiednie ciśnienie w oponach.

Ciśnienie w oponach może być problemem zimą ze względu na niskie temperatury. Haynes powiedział, że opony mają tendencję do wypuszczania powietrza „gdy temperatura spadnie poniżej 32 stopni”.

„Co tydzień należy sprawdzać ciśnienie w oponach” - powiedział Haynes. „Dzieje się tak, ponieważ niższe ciśnienie w oponach zmniejsza przebieg paliwa, a także może powodować szybsze zużycie opon”.

Ponieważ niewłaściwe ciśnienie w oponach ogranicza kontrolę nad samochodem w każdych warunkach, właściwe ciśnienie jest szczególnie ważne w złych warunkach.

Polecane: kalkulator oc ac

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

Poprawa kondycji

Czy tracisz oddech, wchodząc po schodach? Uzyskanie lepszej formy nie musi być skomplikowane.Możesz łatwo uzyskać lepszą kondycję, wykonując bardziej regularne ćwiczenia. Możesz na przykład spróbować biegać lub chodzić na siłownię. Na tym blogu pomożemy Ci uzyskać lepszą formę w 6 krokach.1. Przygotuj planZa

Czytaj więcej...