Baza wiedzy online

8 wskazówek, jak przygotować samochód na zimę, według ekspertów motoryzacyjnych

Napisane 09.02.2021 przez active

Tagi: zima, samochód zimą, przygotowanie, auto do zimy, samochód na zimę,

Polecane: http://rzesy.koolsound.pl

To Cię zainteresuje: Laweta co robić?

Zima może stanowić szereg zagrożeń dla zdrowia Twojego samochodu.
Niższe temperatury poniżej zera mogą powodować mnóstwo problemów, w tym opróżnione opony i zamarznięte płyny hamulcowe.
Rozmawialiśmy z ekspertami i przygotowaliśmy listę ośmiu wskazówek, które pomogą Ci poruszać się tej zimy.

I podobnie jak sezonowe zmiany, które możesz wprowadzić w swojej garderobie, aby zapewnić Ci ciepło, Twój samochód może wymagać przeróbki na zimno, jeśli chcesz, aby pojazd był w jak najlepszym stanie.

Zabezpieczenie pojazdu przed zimą jest kluczowe, jeśli zależy Ci na oszczędzaniu pieniędzy. Pieniądze, które wydajesz na odpowiednie płyny, nowe hamulce i wycieraczki oraz inne stosunkowo drobne inwestycje, mogą teraz zaoszczędzić setki lub tysiące dolarów. A jeśli odpowiednie zimowe przygotowanie auta zapobiegnie awarii, a nawet wypadkowi, to każdy grosz i cały wysiłek spędzony w tej chwili będą tego warte.

Skontaktowaliśmy się z ekspertami motoryzacyjnymi, aby uzyskać osiem wskazówek, jak najlepiej przygotować samochód na zimę.


Sprawdź baterię i wymień ją w razie potrzeby.

Akumulatory samochodowe mają tendencję do umierania zimą z powodu dodatkowego obciążenia spowodowanego zimną pogodą, powiedział, menedżer serwisu  powiedział, że powodem jest to, że silniki są często proszone o więcej pracy z powodu zagęszczania oleju silnikowego pod wpływem temperatury.

Haynes zalecił również przetestowanie akumulatora samochodu i upewnienie się, że na zaciskach nie ma korozji. Dodatkowo rozważ sprawdzenie przez profesjonalistę, który w razie potrzeby może zalecić wymianę.


Utrzymuj odpowiednie ciśnienie w oponach.

Ciśnienie w oponach może być problemem zimą ze względu na niskie temperatury. Haynes powiedział, że opony mają tendencję do wypuszczania powietrza „gdy temperatura spadnie poniżej 32 stopni”.

„Co tydzień należy sprawdzać ciśnienie w oponach” - powiedział Haynes. „Dzieje się tak, ponieważ niższe ciśnienie w oponach zmniejsza przebieg paliwa, a także może powodować szybsze zużycie opon”.

Ponieważ niewłaściwe ciśnienie w oponach ogranicza kontrolę nad samochodem w każdych warunkach, właściwe ciśnienie jest szczególnie ważne w złych warunkach.

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

Pojazdy elektryczne to nie tylko fala przyszłości, ale dziś ratują one życie.

Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć o pojazdach elektrycznych - i jak sprawić, by przyszłość była elektryczna.Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na drogach naszego kraju - i to nie tylko osobiste samochody osobowe. Elektryczne autobusy szkolne (po lewej), autobusy komunikacji miejskiej (po prawej) i ciężar

Czytaj więcej...