Baza wiedzy online

Inwestować w kryptowaluty

Napisane 14.12.2020 przez active

Tagi: kryptowaluty, pieniądze, zakupy,

Polecane: sprawdź biuro wirtualne

Czy opłaca się inwestować w kryptowaluty?

To Cię zainteresuje: Inwestować w kryptowaluty


Wielokrotnie wszyscy czuliśmy, że nasze dochody nie wystarczają na pełne pokrycie naszych wydatków, jednak nie mamy dużo czasu na pracę w weekendy lub nadgodziny.


Biorąc pod uwagę tę panoramę, inwestycje są nam przedstawiane jako bardzo atrakcyjny sposób na generowanie dodatkowych pieniędzy bez konieczności wykonywania zbyt wielu działań, możemy kontynuować naszą pracę i codzienne czynności, podczas gdy nasze pieniądze generują zyski w rękach innych firm lub organizacji, które je reinwestują.


Obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania jest bitcoin lub ogólnie kryptowaluty, bitcoin jest jednym z najbardziej znanych i chociaż nie jest regulowany, okazał się bardzo opłacalny; Jest to wirtualna i zdecentralizowana waluta, która jest generowana za pomocą algorytmu.


Od czasu swoich narodzin bitcoin zyskał dużą siłę, zaczął od zaledwie stu użytkowników iw krótkim czasie było ich tysiące; Jest uważany za dolara kryptowalut, ponieważ chociaż istnieje wiele kryptowalut, można je kupić tylko za bitcoiny.


Jeśli nie mamy dużego doświadczenia lub wiedzy na temat Bitcoin, zawsze możemy być na bieżąco z nowościami dotyczącymi bitcoinów , w Internecie możemy znaleźć wiele stron internetowych poświęconych codziennemu przesyłaniu najnowszych wiadomości dotyczących bitcoinów i innych kryptowalut.


Wskazówki dotyczące inwestowania w kryptowaluty

Po podjęciu decyzji o inwestowaniu w kryptowaluty musimy mieć jasność, że można je nabyć bez pośrednictwa, można zainwestować dowolną kwotę, nie ma konieczności kupowania pełnych kryptowalut, można zacząć od 80 €


Chociaż kryptowaluty generowały dużą rentowność od czasu ich powstania, jest to bardzo zmienny rynek, na którym nic nie jest pewne; Jedną z największych zalet Bitcoina jest na przykład to, że można go zamienić na dowolną z tradycyjnych walut, a wszystkie kryptowaluty można zamienić na bitcoiny.


Aby wiedzieć, w którą kryptowalutę lepiej inwestować, trzeba wiedzieć, że na obecnym rynku istnieją tysiące kryptowalut, około 4000 różnych kryptowalut, idealnym rozwiązaniem jest inwestowanie w te o największej kapitalizacji.


Wreszcie, zanim zainwestujesz w tę lub inną kryptowalutę, musisz znać jej politykę emisji, to znaczy, czy kryptowaluta ma ograniczoną emisję, czy ma stałą emisję, lub wręcz przeciwnie, ma nieograniczoną i masową emisję; Byłby to decydujący czynnik przy podejmowaniu decyzji.


Czy opłaca się inwestować w kryptowaluty w 2020?Kryptowaluty zyskały złą opinię, ponieważ wiele  z nich używało ich do spekulacji, a nie do inwestowania .


Ci z nas, którzy spędzili lata zajmując się kwestiami finansowymi i inwestycyjnymi, wiedzą, że ten instrument może być tak samo opłacalny jak złoto , chociaż  znacznie bardziej zmienny , więc będą rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.


Czemu? Cóż, ponieważ  nie wynika to z żadnych relacji z resztą rynków .


Osobiście posiadam od 3 do 5% mojego całkowitego portfela w kryptowalutach. Nieco dalej wyjaśniam, w jaki sposób ta niewielka kwota sprawiła, że ​​moje wyniki wzrosły.


Rynek kryptowalut przeżywa trudne chwile. Ceny są na najniższym poziomie sprzed ponad roku, po szczytach z końca 2017 i początku 2018, które na zawsze pozostaną w pamięci świata kryptowalut.


Dziś zarówno spekulanci, inwestorzy, którzy gromadzą, jak i wszyscy ci, którzy są na pozycjach pośrednich, martwią się o przyszłość kryptowalut.


Nie mówię ci, że staniesz się bogaty, ale  wszystko będzie dobrze . Oczywiście, jeśli ruszysz głową i nie odłożysz pieniędzy, których nie możesz wydać.

Kryptowaluty pozostają .


W rzeczywistości mamy dobry powód, aby powiedzieć, że ten rynek będzie świetną inwestycją w dłuższej perspektywie .


Oto 6 powodów, dla których inwestowanie w kryptowaluty jest opłacalne na przyszłość, nawet jeśli rynek ostatnio spadał.


Nieskorelowana rentowność

Ważną zaletą kryptowalut w porównaniu z bardziej tradycyjnymi aktywami jest to, że oferują zwroty wyraźnie nieskorelowane z tymi klasami aktywów.


W rzeczywistości Bitcoin i Ether mają stosunkowo niskie współczynniki korelacji (blisko 0%) w porównaniu z innymi klasami aktywów.


korelacja inwestycyjna


Jest to bardzo przydatna funkcja dla każdego inwestora, który korzysta z tradycyjnych klas aktywów.Idealny do portfeli

Ze względu na niską korelację kryptowalut z innymi klasami aktywów są one idealne jako część portfela, czy to dla zarządzających aktywami, czy dla inwestorów detalicznych.


Ta niska korelacja pozwala tradycyjnym klasom aktywów nie mieć zbyt dużego wpływu na ogólne wyniki portfela, gdy rynek jest bessy .


Dzieje się tak, ponieważ kryptowaluty mają większą wagę w portfelu w tych okresach, co pokazuje, że opłaca się inwestować w kryptowaluty, gdy ta inwestycja jest połączona z innymi klasami aktywów .

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, niektóre z bardziej popularnych i odnoszących sukcesy portfeli mogą odnieść duże korzyści z włączenia kryptowalut.


Szybka analiza pozwala określić, że zarówno portfel 60-40 (60% akcji, jak i 40% obligacji).Wysoka zmienność

Podczas gdy niedoświadczeni lub wolno reagujący inwestorzy mogą postrzegać wysoką zmienność jako coś negatywnego, ci z doświadczeniem inwestycyjnym wiedzą, że wysoka zmienność otwiera drzwi do niesamowitych zwrotów, jeśli zostaną prawidłowo skapitalizowane.


Powodem jest to, że umożliwia inwestorom dysponującym niezbędnymi danymi i wiedzą osiągnięcie znacznych zwrotów na stagnacji, a nawet spadkach rynków.


W szczególności zarówno Bitcoin, jak i Ethereum są zdecydowanie jednymi z najbardziej niestabilnych aktywów. Dlatego mając niezbędną wiedzę, można wykorzystać tę zmienność, aby z pierwszej ręki przekonać się, że opłaca się inwestować w kryptowaluty.


Niesamowity potencjał innowacyjny

Ponieważ duża zmienność otwiera drzwi do ogromnych potencjalnych zwrotów, pozwala również na wprowadzenie wielu innowacji, aby spróbować ją wykorzystać.


Każde narzędzie lub platforma do inwestowania w kryptowaluty online z dużym prawdopodobieństwem odniesie ogromny sukces. Dzieje się tak, jeśli jest w stanie zaoferować swoim użytkownikom niezwykłe zwroty podczas handlu kryptowalutami.


Jednym z projektów, na które warto zwrócić uwagę, jest RoninAi , czyli narzędzie typu SaaS (Software as a Service, czyli Software as a Service).


Ci, którzy za tym stoją, wydają się być zdeterminowani, aby wykorzystać zmienność rynku kryptowalut, aby umożliwić jego użytkownikom osiągnięcie ogromnych zysków poprzez analizę ponad 100 czynników wpływających na ceny kryptowalut.


Czy więc będą one włączone do portfela, czy też będą z nimi operować za pomocą tego typu narzędzi, jasne jest, że opłaca się inwestować w kryptowaluty.Zapewnij niezależność od walut krajowych

W burzliwym świecie międzynarodowych sankcji, w którym żyjemy, duża część obywateli krajów, których waluty fiducjarne tracą na wartości, desperacko poszukuje waluty użytkowej, która nie jest powiązana ze zdolnością ich rządów do działania na scenie. globalne i unikanie sankcji.


Niedawno lira turecka spadła o 20% w ciągu nocy po nałożeniu przez Stany Zjednoczone dodatkowego zestawu sankcji.


W tym czasie nastąpił ogromny wzrost wykorzystania tureckich rynków kryptowalut.


Powodem jest to, że obywatele tego kraju zdali sobie sprawę, że używanie ich liry do kupowania kryptowalut pomoże im uniknąć nieuchronnego zatonięcia liry .

Dlatego jest to kolejny przykład, że opłaca się inwestować w kryptowaluty.


Połączenie anonimowości, łatwości konwersji i przenoszenia środków za granicę sprawia, że ​​kryptowaluty są bardzo atrakcyjną alternatywą. Stanowią także zawór bezpieczeństwa dla obywateli każdego kraju, ale szczególnie dla tych z krajów o największej niestabilności monetarnej .


W rzeczywistości około 30% całej populacji planety żyje w kraju, który doświadczył znacznej deprecjacji swojej waluty w ciągu ostatnich 5 lat.


Ze względu na niezdolność banków centralnych do stabilizacji walut swoich krajów w tych czasach, nie ma wątpliwości, że w przyszłości będziemy widzieć coraz więcej kryptowalut, gdy ucierpią gospodarki poszczególnych krajów .


 Inne możliwości inwestycyjne nadal tracą atrakcyjność

Dziś, zwłaszcza dla inwestorów detalicznych, globalna gospodarka nie oferuje wielu atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych.


W szczególności globalne stopy zwrotu skorygowane o inflację są bardzo nieatrakcyjne dla inwestorów.


Obligacje większości krajów rozwiniętych mają neutralne lub ujemne zwroty skorygowane o inflację, podczas gdy obligacje rządowe krajów rozwijających się oferują wyższe zyski.


Jednak te kraje rozwijające się nie mają wystarczająco rozwiniętych rynków kapitałowych, aby zaoferować szerokie możliwości inwestycyjne zagranicznym inwestorom detalicznym. To rodzi pytanie dla wielu inwestorów: „Jak budować bogactwo?”


Niewątpliwie kryptowaluty są jedną z głównych odpowiedzi na to pytanie, w dużej mierze ze względu na łatwość dostępu, a także z wielu omówionych powyżej powodów, z których wynika, że ​​opłaca się inwestować w kryptowaluty.


Patrząc w przyszłość, ten rynek mógł ostatnio nieco spadać. Jednak wiara w to, że nadal będzie spadać, jest sprzeczna ze wszystkimi określonymi przyczynami i jest to obawa, której z pewnością należy unikać .Nie kieruj się chciwością!

W ostatnim czasie komentarze na większości stron internetowych związanych z kryptowalutami to mieszanka strachu, żalu i zarozumiałości.


Taka masowa reakcja jest nieuniknioną konsekwencją akcji cenowej Bitcoin (BTC), która ostatnio dość mocno spada.


Wygląda na to, że wczoraj można było kupić prawie każdą kryptowalutę z pierwszej setki i uzyskać niesamowite zwroty.


Początkowe oferty monet (ICO) kwitły i oferowały coś, czego akcje firmy nie były w stanie: możliwość inwestowania przez każdego na wczesnych etapach działalności.


Każdy, kto ma pomysł na przedsiębiorczość, może wykorzystać ICO jako narzędzie inwestycyjne.


ICO pozwoliły ogółowi społeczeństwa uniknąć biurokracji i nieprzeniknionego charakteru tradycyjnych rynków finansowych, zarezerwowanych dla tych w systemie. Dali nadzieję, że każdy może zainwestować w początki firmy, w którą wierzyli.


W ten sposób wydawało się, że obserwujemy rozprzestrzenianie się czegoś niesamowitego. Potencjał kryptowalut do zakłócenia wszystkich branż był tuż za rogiem.


To była demokratyzacja inwestowania i pozyskiwania środków, jak nigdy dotąd w historii finansów.


Niestety, gdy do mieszanki dodano chciwość, brak badań i irracjonalne zachowanie, pogląd ten upadł.


Podobnie jak w przypadku bańki internetowej, gdy oczekiwania przeważają nad fundamentami, które wciąż są budowane, zniszczenie jest nieuniknione .


Spójrzmy prawdzie w oczy: 99% ICO wykorzystało ten trend i nigdy nie będzie w stanie dostarczyć tego, co obiecały.

Jak myślisz, ile z tych projektów będzie nadal istnieć za około 10 lat?


Większość zostanie zapomniana, grożąc śmiercią inwestorom.


Aby wytyczyć nową ścieżkę naprzód, nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę, że metody inwestycyjne przyszłości nie będą wyglądać tak samo, jak obecnie - te same zasady nie będą obowiązywać. ze zmarłymi.


Podaliśmy już kilka powodów, dla których opłaca się inwestować w kryptowaluty. Jednakże, jest to nowa technologia i fundamenty są wciąż w trakcie budowy .


Podobnie jak w przypadku bańki internetowej, prawdopodobnie będziemy świadkami przedłużającej się bessy, po której nastąpi znacząca konsolidacja wysokiej jakości projektów, które oferują społeczeństwu coś wartościowego.


Inwestycje instytucjonalne będą stawiać na naprawdę obiecujące waluty, podobnie jak w przypadku firm internetowych, które wyłoniły się z popiołów.


Z tego, co się ostatnio dzieje, można się wiele nauczyć. Nie podążanie za stadem lub kupowanie u szczytu szaleństwa to najtrudniejsza lekcja, od której można zacząć.


Jeśli chcesz coś wyciągnąć z tego doświadczenia, nie powinieneś szukać winy.


Musisz się uczyć i doskonalić na następne inwestycje. Introspekcja jest niezbędna, aby zagłębić się w przyszłość. To, co się wydarzyło, pokazało ogromną wartość myślenia poza stadem i stawiania stóp na ziemi.


Jako odpowiedzialny inwestor nadszedł czas, aby zbadać nowe możliwości rentowności poprzez dywersyfikację portfela w tym decydującym momencie w historii kryptowalut.


Jak już wyjaśniliśmy, opłaca się inwestować w kryptowaluty.


Możesz uznać ten rynek za niszczycielski i bezwzględny. Jednak możesz również przyjrzeć się poziomowi adopcji, który rośnie każdego dnia i zdać sobie sprawę, że teraz jest niesamowita okazja, aby pomóc w zbudowaniu czegoś, czego świat nigdy wcześniej nie widział .

Polecane: Pudrowo

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

Opony letnie czy całoroczne - jak wybrać?

Opony letnieOpony letnie dedykowane są warunkom pogodowym od wiosny do jesieni. Warunki użytkowania modeli letnich ogranicza temperatura: jeśli spadnie poniżej 7 stopni , opony tracą właściwości trakcyjne.Opony całoroczneOpony całoroczne, zwane też uniwersalnymi lub wielosezonowymi, łączą w sobie cechy modeli letni

Czytaj więcej...