Baza wiedzy online

Bitcoin

Napisane 14.12.2020 przez active

Tagi: bitcoin, finanse,

Polecane: Sklep z tkaninami

Powody, dla których opłaca się inwestować w Bitcoin


To Cię zainteresuje: Inwestować w kryptowaluty

Wyjaśniając, dlaczego uważamy złoto za rodzaj schronienia dla naszego bogactwa, nie mogłem powstrzymać się od nazwania Bitcoin w wyniku zamieszania niektórych.


Czy nie był to piramida spekulacyjna? Czy nie był to futurystyczny wynalazek skazany na niepowodzenie?


Prawda jest taka, że ​​Bitcoin i złoto mają więcej cech wspólnych, niż wielu myśli, a większość sceptycyzmu wobec Bitcoina wynika z faktu, że nie rozumie, o co chodzi. Jeśli dodamy do tego, że ma zaledwie 10 lat życia , to normalne, że ludzie nie chcą od razu rozpoczynać śledztwa.


Jak mogłoby być inaczej, konieczne jest wyjaśnienie, dlaczego ta kryptowaluta jest jedyną , którą kupuję i którą wielu z nas uważa za rodzaj „cyfrowego złota”.


Ten temat mógłby rozwinąć się do nieoczekiwanych granic, więc moją ambicją będzie tylko zasianie ziarna najbardziej podstawowej wiedzy, którą musielibyśmy zrozumieć, czy warto przeznaczyć część naszych aktywów na tę kryptowalutę i dlaczego włączam ją do mojego portfolio.


Zobaczmy, dlaczego warto inwestować w Bitcoin w dłuższej perspektywie .


To nowy rodzaj aktywów

Podstawą długoterminowego inwestowania jest dywersyfikacja. Jest to jasne dla większości z nas. Jeśli będziemy postępować zgodnie z tym co do litery, to nasze portfolio powinno teoretycznie obejmować wszystkie rodzaje aktywów, które istnieją.


Czemu?


Cóż, ponieważ w różnych okresach ekonomicznych jeden lub drugi będzie bardziej opłacalny.


W czasach prosperity zapasy wzrosną. W deflacji będą obligacje. W inflacji i niepewności złoto. Gotówka w recesji.


Bitcoin byłby bardziej podobny do czasu inflacji i niepewności, to znaczy podążałby  nieco bardziej za trendem złota niż innych aktywów.


Dlaczego więc nie mieć więcej złota?


Cóż, ponieważ cechą szczególną Bitcoina jest to, że kiedy został utworzony, powstał również inny rodzaj nowego zasobu . Coś, czego do tej pory nie było.

Co oznacza ten procent?


Cóż, kiedy rośnie inny zasób, na przykład ropa, jest bardzo mała szansa, że ​​Bitcoin będzie podążał za tym samym trendem. Nie są związani.


Jednak. Istnieje ogólna niepewność, która przekłada się na zmienność. Oznacza to nagłe wahania cen.


Bardziej niż cokolwiek innego, ponieważ jak powiedziałem, Bitcoin ma zaledwie 10 lat życia, a to w historii monetarnej jest bardzo krótki. Zwłaszcza, gdy porównamy to z ponad 2000 lat złota.


Nawet jeśli…


Popraw zwrot z portfela

Powtarzam, że jest to nowa klasa aktywów i chociaż jest bardziej niestabilna, jeśli naprawdę wierzymy w dywersyfikację jako podstawę do długoterminowego inwestowania, to teoretycznie byłoby sensowne, aby została włączona.


Nie mówię tego, ale różne badania i artykuły, które zostały przeprowadzone na ten temat, a dokładniej na temat Bitcoina.


Jednym z rodzajów portfeli, które lubię najbardziej i który jest bardzo podobny do mojego, jest All-Weather firmy Ray Dalio. Cóż, po przeprowadzeniu niektórych testów procenty kryptowalut zostały włączone do historii wyników tego portfela.


Wraz ze wzrostem zmienności wzrosły zyski. Faktem jest, że po włączeniu 1% kryptowalut do tego portfela, rentowność wzrosła już w stosunku do oryginału.


Później okazało się, że ponad 5% Bitcoinów ryzyko wzrosło zbyt wysoko.


Logicznie rzecz biorąc, ponieważ porusza się on drastycznie w górę iw dół (to znaczy jest bardzo zmienny), wówczas procent Bitcoina, który umieścimy w naszym portfelu, będzie wprost  proporcjonalny do ryzyka, które możemy podjąć jako inwestorzy.


Ale jak widać na tych przykładach, które zostały wykonane w modelowych portfelach, stwierdzono, że od 1% do 5% Bitcoinów jest interesującą opcją.


Ponownie pamiętajmy, że powodem jest to, że jest to  nowy rodzaj aktywów, który niewiele podąża za prądami innych instrumentów inwestycyjnych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, takich jak akcje, złoto itp.


Jestem pewien, że wraz z upływem czasu te gwałtowne wahania, które ma Bitcoin, zmniejszą się. Myślę o tym w ten sposób, ponieważ wtedy będzie to traktowane jako coś normalnego i nowego, a kiedy to się stanie, procenty w portfelach inwestycyjnych wzrosną.

To jest schronienie

Ale powtarzam, że gdybyśmy mieli porównać to z jakimkolwiek majątkiem, który nazywamy schronieniem , bez wątpienia byłoby to złoto.


Kiedy mówiliśmy o złocie jako jednej z wartości, które działają jako schronienie, dowiedzieliśmy się, dlaczego jest nim ten szlachetny metal. Aby to pojęcie można było ekstrapolować na inne aktywa inwestycyjne, zobaczymy, co oznacza „schronienie” w bardziej ogólny sposób.


Zamiast próbować zdefiniować to bezpośrednio, łatwiej będzie nam spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy. W tym celu przede wszystkim zobaczymy, co sprawia, że ​​klasa aktywów nie jest schronieniem .


Co byłoby złym schronieniem?


Cóż, wszystko to nie może być konserwowane przez długi czas . Dlatego dobre schronienie musi być przede wszystkim trwałe.


Najbardziej oczywistym przykładem może być jedzenie.


Kiwi ma wewnętrzną wartość, co oznacza, że ​​cenimy go za wartość, jaką ma dla siebie, i nie porównujemy go z innymi.


Oznacza to, że cenimy to kiwi ze względu na ilość kalorii, energii i witaminy C, które dostarcza, a nie porównujemy go np. Z jabłkami. Kupując go w warzywniaku, kupujemy go za kiwi, bo chcemy tylko kiwi.


Ale wyobraźmy sobie, że nagle tego lub innego owocu zaczyna brakować w sklepie. Ponieważ bez wątpienia potrzebujemy ich do życia, ceny wzrosłyby, gdy zaczną opróżniać sklep.


Mimo to, jak mówię, cenimy je za tę bezpośrednią wartość, ale kiwi nie byłyby dobrym schronieniem, ponieważ gdybyśmy trzymali je w mocnym pudełku przez lata, otworzylibyśmy drzwi ... Nawet robaki, które je pochłonęły, umarłyby. Nie mielibyśmy już jedzenia ani pieniędzy wydawanych na jego zakup.


Ale co, jeśli zamiast owoców mówimy o ryżu lub konserwach? Na pewno jest lepszy na dłuższą metę, ale  nie oznacza to, że zachowa swoją wartość .


Ryż jest produkowany bardzo tanio i nie brakuje go dokładnie. Praktycznie w każdym kraju możemy to kupić i jeśli chcemy trochę kupić, wystarczy wyjść na targ lub nawet wcisnąć przycisk kupna na naszym komputerze.


Dlatego, aby zachował swoją wartość, musi być również  rzadki .


Czy tak jest w przypadku Bitcoina?


Zdecydowanie.


Podczas tworzenia systemu Bitcoin zastrzegano, że w obiegu będzie maksymalnie 21 milionów. I nie. Nic więcej nie można stworzyć .


Jest więc ograniczona ilość, ale cechą charakterystyczną, jaką ma w przeciwieństwie do złota, jest to, że jest znacznie bardziej prawdopodobne, że niektórzy inwestorzy umrą ze swoimi przechowywanymi bitcoinami, a te zostaną utracone na zawsze, tworząc w ten sposób jeszcze większy niedobór, ponieważ nie będą mieli dostępu .


Rozumiem, że  takie transakcje są powolne .


To jeden z argumentów, które słyszę najczęściej o używaniu Bitcoin jako systemu płatności.


Przypuszczam, że jest to kolejny argument przemawiający za Bitcoinem jako schronieniem, a nie płatnością.


I tu wchodzimy do głównego punktu Bitcoina. Jeśli jesteś  technikiem , zechcesz wiedzieć, jak to działa lub czy naprawdę warto być bardziej uciążliwym niż inne sposoby płatności. A prawda jest taka, że ​​wszystkie nowe technologie mają słabe wrażenia użytkownika. Bitcoin też, ale celowo .


Bitcoin celowo  nie poświęca żadnej z zasad prywatności, bezpieczeństwa i wolności w zamian za oferowanie większej szybkości lub poprawę doświadczenia użytkownika.


I chociaż te fundamenty zostały zabezpieczone, dobrą rzeczą jest to, że możemy teraz kontynuować prace nad ulepszaniem technologii, która z czasem ulegnie poprawie, bez poświęcania żadnego z powyższych.


Osobiście nie rozumiem za bardzo ich technologii, ale tak jak nie wiem, jak działa Internet, nadal używam go z innych, nietechnicznych powodów.


To, co jest cenione w Bitcoinie, to nie tyle jego technologia do płacenia (co również dlatego, że umożliwia tę prywatność, bezpieczeństwo i wolność), ale jego wartość jako twarde pieniądze .


Wymienny

Księgowy

Trwały

Podzielny

Laptop

Przeznaczony na stracenie

Ograniczony

Sklep wartości

Bitcoin i złoto spełniają wszystkie te cechy, podczas gdy euro lub dolary nie. Mamy też więcej:


Zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ na świecie będzie tylko 21 milionów bitcoinów i więcej nie będzie można stworzyć.

Zabezpieczenie przed konfiskatą, ponieważ każdy  portfel ma klucze prywatne. Poza tym Bitcoin nie może zostać zbanowany.

Prywatność w płatnościach z wykorzystaniem pseudonimów.

Wolność od cenzury przy użyciu  sieci peer to peer .

Ale jest jeszcze więcej.


Nie można tego zabronić

Osoba, która stworzyła Bitcoin, jest i pozostanie tajemnicą. Z pewnością pojawi się w książkach historii monetarnej i muzeach przedstawiając go z dużym znakiem zapytania.


Jego pseudonim brzmiał (lub jest) Satoshi Nakamoto. Opublikował kilka artykułów, w których cały projekt był wyjaśniany od góry  do dołu .


Kim był ten mężczyzna (lub kobieta) i dlaczego postanowił nie stać się sławnym?


Ponieważ celem Bitcoin nie jest poleganie na nikim w 100% i jest to coś, czego nie można osiągnąć w całości, jeśli za projektem stoi twarz.


Czemu?


Bo wtedy byłoby to rodzajem firmy. Jeśli za tym stoją menedżerowie lub dyrektor generalny, rządy mogą  potencjalnie zakazać tego .


Państwo mogłoby odmówić funkcji jakiejkolwiek firmy i jej produktów, ale z drugiej strony w przypadku Bitcoin jest to niemożliwe, ponieważ nawet w przypadku Internetu Bitcoin nadal działa w 100%.


Coś, co widzieliśmy w Wenezueli , gdzie dolar amerykański lub Bitcoin są zabronione, ale jego obywatele nadal używają go do płacenia i ratowania się przed hiperinflacją, podczas gdy boliwar, oficjalna waluta kraju Ameryki Południowej, traci na wartości o jeden o wiele bardziej dramatyczne niż Bitcoin.

Ale Bitcoin nie jest zdecentralizowany od rządów. Ma również niezależność od dobrych lub złych decyzji, które zespół zarządzający mógłby potencjalnie podjąć, gdyby był nim zarządzający nim dyrektorzy kreatywni.


Zobaczmy to z perspektywy.


Drugą kryptowalutą w tej chwili w rankingu jest Ethereum. Jego twórca, Vitalik Buterin, jest dobrze znany, ale wyobraźmy sobie, że nagle pojawia się wiadomość, że ten człowiek zabił całą swoją rodzinę.


Bez wątpienia cena Ethereum ucierpi. Będzie spadać i możesz nawet stracić wiarę w tę kryptowalutę.


Coś, co  nie może się zdarzyć w przypadku Bitcoin, ponieważ  nie ma nikogo, kto by to reprezentował .


Tajemniczy Satoshi niewątpliwie wszystko rozgryzł i do dziś nie stwierdzono, by zostawił jakąkolwiek linę do związania.


Jest całkowicie niezawodny

Dla mnie jest to główny powód, dla którego Bitcoin  nie może być piramidą . Ponieważ na wyższym poziomie nie ma nikogo, kto skorzystałby na tych, którzy mają tę kryptowalutę.


Ale prawdą jest, że oszustwa piramidowe są tworzone przy użyciu Bitcoin lub innych kryptowalut jako systemu płatności. Ale czy to wina Bitcoina? Niewiele mniej. Schematy piramid istniały na długo przed wynalezieniem kryptowalut.


Jak powiedzieliśmy, będąc nowym atutem, niektórzy oszuści wykorzystują ignorancję niektórych z nas. Dlatego widzimy platformy, które działają jak „banki” obiecujące interesy w stratosferze, do których trzeba zapraszać innych. Używają Bitcoin lub innych kryptowalut, tak, ale mogą również zmusić swoje ofiary do wysyłania marchewek, obiecując jeszcze więcej marchewek.


Przypuszczam, że więcej jest tego typu oszustw obiecujących stratosferyczne zwroty w kryptowalutach, ponieważ oszuści mogli szybciej uciec przed uzasadnieniem bez pozostawiania śladu, niż gdyby mieli euro w banku.


Ale jak mówię, kto tworzy te oszustwa, to twórcy niektórych platform, a nie Bitcoin.


Po prostu czytając 9 stron Białej Księgi Satoshiego, widzimy, czym dokładnie jest i dlaczego nie może to być schemat ponzi.


Ostatecznie schemat piramidy jest całkowicie nieprzejrzystym pudełkiem, w którym nigdy nie możemy wiedzieć, co dzieje się po drugiej stronie. Wręcz przeciwnie, sam Bitcoin sprawia, że ​​widzimy, że:


Nie ma poziomów.

Wszyscy jesteśmy tacy sami, zarówno górnicy (ci, którzy „odkrywają Bitcoin”), jak i węzły (każdy komputer, który łączy się z siecią Bitcoin).

Robi to, co robi, bez zbędnych ceregieli.

Jest przejrzysty (otwarte oprogramowanie) i wszyscy widzimy, co się dzieje.

Prawdą jest, że istnieją portfele, które mają miliony w bitcoinach, co może potencjalnie powodować wahania cen. Ale znowu, jeśli przejdziemy do teorii efektywnych rynków, ta niepewność jest już odzwierciedlona w cenie Bitcoina, a także w jego zmienności.


Ale nie tylko jest z tego powodu niezawodny, ale także dlatego,  że nie można go zhakować ani zbanować .


Jasny. Bitcoin jest  zależny od technologii i obecnie nie wyobrażamy sobie świata bez innowacji, telefonów i komputerów. Ale to wątpliwość, że gdyby mnie zaatakował.


Co by się stało z burzą  geomagnetyczną ? Te  burze słoneczne są naprawdę ciekawe i wiem, że to jest rzeczywiście prawie niemożliwe długi strzał, ale  to nie jest to niemożliwe .Z  grubsza uniemożliwiłoby to nam skorzystanie z tej technologii. Nie tylko jako metody płatności, ale nawet brak możliwości korzystania z energii elektrycznej.


Powrót do epoki kamiennej wydaje się mało prawdopodobny, ale nie całkowicie niemożliwy, w rzeczywistości minął już kilkaset lat temu. I chociaż są zespoły inżynierów, którzy dbają o to, aby tak się nie stało, istnieje taka możliwość i Bitcoin w tym czasie by nie działał.


Ale hej. Możemy nawet użyć Bitcoina z sygnałami dymnymi, a jeśli tak się stanie, znajdziemy inny sposób płatności. Chociaż Bitcoin nie istniał, jeśli 3% światowej gotówki jest prawdziwe, a reszta jest cyfrowa, nadal nie mogliśmy zapłacić kartą, więc ...


Tak, lubię stawiać się we wszystkich możliwych scenariuszach.

Polecane: Sklep z Winem

Polecane: zestaw kaw ziarnistych

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

Pojazdy elektryczne to nie tylko fala przyszłości, ale dziś ratują one życie.

Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć o pojazdach elektrycznych - i jak sprawić, by przyszłość była elektryczna.Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na drogach naszego kraju - i to nie tylko osobiste samochody osobowe. Elektryczne autobusy szkolne (po lewej), autobusy komunikacji miejskiej (po prawej) i ciężar

Czytaj więcej...