Baza wiedzy online

Bitcoin a waluty

Napisane 14.12.2020 przez active

Tagi: bitcoin, finanse, biznes, zakupy,

Polecane: Primitivo

To Cię zainteresuje: Bitcoin

Dlaczego bitcoin chroni nas przed innymi walutami

Jest to bezpieczna przystań dla systemu monetarnego, oznacza to, że jest również schronieniem dla innych walut. Kolejny scenariusz, który nie jest tak „wyimaginowany” jak burze słoneczne, jeśli nie dużo bardziej realny i moim zdaniem nieuchronny.


Większość obywateli uważa waluty fiducjarne (które nazywamy również fiat lub pieniądzem fiducjarnym) za dobry sposób na „oszczędzanie wartości” w dłuższej perspektywie.

Ale już wspomnieliśmy, że w pewnym momencie oszczędzający zaczyna inwestować, kiedy poznaje realia systemu monetarnego, z którego korzystaliśmy kilka dekad temu.


Jeśli spojrzymy na historię z perspektywy kilkudziesięciu lat, to w miarę upływu czasu to praktycznie nic . Dlatego wielu z nas uważa, że ​​po odejściu standardu złota otrzymujemy znacznie gorszy system monetarny.


Jak widzieliśmy, obecnie posiadanie tylko pieniędzy w banku lub gotówki w którejkolwiek z walut krajów świata jest bardzo złym pomysłem, aby schronić się i ocalić wartość naszego dziedzictwa.


W miarę upływu czasu wartość każdej z tych monet spada i spada,  aż w pewnym momencie osiągnie zero .


Jest to bardzo jasne, gdy widzimy, że  siła nabywcza drastycznie spada z czasem, gdy banki centralne „tworzą” pieniądze z powietrza, tak jak w przypadku ryżu w naszym wcześniejszym przykładzie.


Mogę zebrać wszystkie oszczędności w życiu, położyć je pod materac i pozwolić naszemu przyjacielowi z inflacji pracować przez 30 lat, a ząb dziecka, który w tym samym czasie włożyliśmy pod poduszkę, byłby cenniejszy. Przynajmniej w ten sposób możemy go wymienić po 30 latach.


Krótko przed moim urodzeniem w 1990 roku moi rodzice kupili mieszkanie w pobliżu centrum miasta za niecałe 20 000 euro.


Do dziś za taką kwotę nie kupisz nawet miejsca garażowego.


Wiedzieliśmy już o tym wszystkim, ale trzeba było to podkreślić, aby zobaczyć,  dlaczego Bitcoin jest również schronieniem. Ponieważ ma charakter deflacyjny .


Jak jak Wraz z rozprzestrzenianiem się adaptacji Bitcoina, popyt podnosi cenę. Dlatego każdy Bitcoin oferuje właścicielowi większą siłę nabywczą.


Fakt, że Bitcoin ma ograniczoną podaż (21 milionów, o których mówiliśmy wcześniej) zapewnia, że nasza siła nabywcza rośnie, o ile popyt jest stabilny lub rośnie.


Siła nabywcza euro i wszystkich walut fiducjarnych jest osłabiona przez ciągłe tworzenie nowych dolarów i euro przez rządy.


W porządku. Z banków centralnych, ale już wiemy, że banki i rządy od czasu do czasu dobrze się dogadują.


Czy więc opłaca się inwestować w Bitcoin? Można powiedzieć, że tak jest, ale tylko w dłuższej perspektywie. Ze względu na dużą zmienność złym pomysłem jest wykorzystanie kapitału, który będzie wkrótce potrzebny, ale jak wykazały niektóre badania, w dłuższej perspektywie rentowność portfeli poprawia się poprzez włączenie między 3-5% bitcoinów.


Po co kupować Bitcoin bez rejestracji

Wiesz już, jakim jestem fanem fizyczna złota , więc umieszcza do bezpośrednio bezpośrednio analogii z Bitcoinem, ponieważ dla mnie na  samo, ale jedyne, co się zmienia, na format, z jakim pozyskujemy te aktywa. Jeden świeci. Drugi jest cyfrowy.


Zaczynamy od bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w ochronie. Powtarzałem to już tysiące razy, chroniąc nie przed recesjami czy naturalnymi cyklami gospodarki, ale przed pyramidą, którą jest obecny system monetarny.

Polecane: matematyka z plusem 1

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...