Baza wiedzy online

3 wskazówki, które pomogą Ci „utrzymać kurs” i skutecznie inwestować nawet w niepewnych czasach

Napisane 26.01.2021 przez active

Tagi: inwestycje, finanse, inwestowanie, stopa zwrotu, zarabianie, zysk, pieniądze,

Oto, jak zarządzać swoim portfelem i ustawić się, abyosiągnąć swoje długoterminowe cele, nawet jeśli Twoje bardziej bezpośrednieokoliczności zmienią się w związku z pandemią koronawirusa.

Inwestorzy giełdowi odnoszący największe sukcesy inwestujądługoterminowo - planując przejście na emeryturę, studia lub inne duże cele. Teogólne cele mogą się nie zmienić, ale jeśli ostatnie miesiące czegoś nasnauczyły, to tego, że krótkoterminowe okoliczności mogą się zmienić z dnia nadzień.


To Cię zainteresuje: Bitcoin a waluty

Dlatego ważne jest, aby opracować plan inwestycyjny, którymoże przetrwać nieoczekiwane i utrzymać Cię na dobrej drodze do osiągnięciatych celów , nawet jeśli po drodze będziesz musiał dokonać pewnych korekt.


„Wszyscy słyszeliśmy wcześniej powiedzenia: to maraton, anie sprint. Zachowaj spokój i nie przerywaj. Trzymaj się kursu ”- mówicertyfikowany planista finansowy, wiceprezes i doradca ds.Majątku w Girard. „I chociaż te rady są łatwe do zakwestionowania w czasachniepewności, wszystkie są wypróbowane i prawdziwe. Pamiętaj, że właśnie tymjest inwestowanie długoterminowe. Długoterminowy.”


 


Aby zbudować trwały plan inwestycyjny, pamiętaj o tychtrzech zasadach.


 


Dywersyfikuj swoje inwestycje


Utrzymanie zróżnicowanego portfela jest ważne na każdymrynku, ale szczególnie na zmiennym. Dzieje się tak, ponieważ chociaż niektóreobszary rynku mogą ucierpieć, jeśli Twoje inwestycje są rozłożone na różnerodzaje aktywów i wiele sektorów i regionów geograficznych, prawdopodobnienadal będziesz inwestować w niektóre branże lub obszary, które nadal będądobrze sobie radzić.


 


„Upewnij się, że masz zdywersyfikowany portfel, który pasujedo określonych ram czasowych inwestycji , a także do Twojego osobistego poziomuryzyka i zwrotu”. „Kiedy akcje osiągają dobre wyniki, łatwo jestpoczuć się, jakbyś został w tyle, kiedy masz 20%, 30% lub 40% aktywów w postacistałego dochodu. Ale pamiętaj, są powody, dla których masz taką alokację. Wczasach zmienności i niepewności dywersyfikacja, taka jak obligacje, może pomóczłagodzić Twój portfel, działając jako czynnik ograniczający ryzyko ”.


 


Pamiętaj, że właśnie tym jest inwestowanie długoterminowe.Długoterminowy.


Zrób sobie przerwę od złych wiadomośc


Kiedy doświadczamy spowolnienia na rynku, tak jak to miałomiejsce w marcu 2020 r., Łatwo jest odnieść wrażenie, że wszystkie oszczędnościposzły na marne, obserwując, jak akcje spadają dzień po dniu.


„Jednym z czynników, które sprawiły, że spowolnieniewydawało się jeszcze gorsze niż zmienność w przeszłości, było to, że większośćz nas utknęła w domu każdego dnia” - mówi . „Nie mogliśmy pomóc, alenadal oglądaliśmy wiadomości, sprawdzaliśmy salda na naszych kontach imartwiliśmy się o nasze zdrowie, zarówno osobiste, jak i finansowe. W tymmiejscu ważne jest, aby odejść od hałasu. Zadzwoń do swojego doradcy, aby toomówić. Poświęć trochę czasu na ponowne przeanalizowanie swojego planu iprzypomnij sobie, dlaczego zacząłeś inwestować i po co inwestujesz ”.


 


Uważaj na nowe możliwości


Rynek akcji był niestabilny od początku pandemii. W czerwcudoszło do gwałtownych spadków , ale w sierpniu S&P 500 osiągnął najwyższypoziom w historii .


 


Zrozumiałe jest, że czujesz się trochę zaniepokojonywzlotami i upadkami. Ale kiedy spojrzymy w przeszłość, historycznie rzeczbiorąc, giełda zawsze w końcu wychodziła ze spadków i osiągała jeszcze wyższewyżyny.


 
To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

Jak zadbać o swoje serce tej zimy

Ponieważ pogoda robi się chłodniejsza, ważne jest zachowanie zdrowia. Chłodna pogoda i wzrost liczby robaków zimowych narażają osoby z chorobami serca. Oto siedem wskazówek, które pomogą Ci zadbać o siebie.Kobieta trzyma ciepły napój w deszczowy dzieńDlaczego zima kojarzy się nam z chorobą?Mroźna zima sprawia,

Czytaj więcej...