Baza wiedzy online

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O FOTOWOLTAICE

Napisane 08.02.2021 przez active

Tagi: źródła energii, energia odnawialna, solary, solarne, fotowoltaika, panele fotowoltaiczne,

Polecane: stolarz warszawa


Z biegiem lat zużycie energii elektrycznej gwałtownie wzrosło w skali globalnej. Jest to bardzo drażliwa kwestia, która ma istotne interesy partyjne i często stawia przed tymi, którzy twierdzą, że rozwój jest niemożliwy bez korzystania z najbardziej zanieczyszczających źródeł, takich jak węgiel i ropa, oraz tych, którzy promują radykalną zmianę kierunku w kierunku odnawialnych źródeł energii.

Niestety, ideologiczny ekstremizm niweczy podejście, które jest teraz potrzebne: otwartą postawę, która jest w stanie uwzględnić cykle produkcji energii we wszystkich aspektach, aby ocenić zalety i wady oraz stopień trwałości .

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie jest możliwe zastąpienie wszystkich paliw kopalnych źródłami odnawialnymi , ale oprócz osobistych rozważań i wypowiedzi osób publicznych, zmiany klimatyczne, których jesteśmy świadkami, wymagają od nas poważnej refleksji na temat naszej przyszłości i tego, co możemy i musimy zrobić.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH?
Energie odnawialne mają tę definicję, ponieważ wytwarzają energię, zużywając zasoby, które są naturalnie uzupełniane, na przykład: światło słoneczne, pływy, wiatr i ciepło geotermalne. Potrzeba wytwarzania zrównoważonej energii jest związana nie tylko z ilością potrzebnych wyczerpujących zasobów, ale także ze sposobem ich wykorzystania.

Zarówno w przypadku ropy, jak i węgla energia jest wytwarzana w procesie spalania, w którym powstaje dwutlenek węgla (i nie tylko). Jednak w przypadku odnawialnych źródeł energii nigdy nie zachodzi proces spalania.

CO ROBI EUROPA
Dzięki ramom klimatyczno-energetycznym do roku 2030 Europa chce osiągnąć ważne cele, takie jak:

40% redukcja emisji gazów cieplarnianych (w porównaniu do poziomów z 1990 r.)
wzrost udziału energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych o co najmniej 32%
poprawa efektywności energetycznej domów i przemysłu o co najmniej 32,5%
To ambitny projekt, którego celem jest osiągnięcie konkretnych rezultatów bez stawiania jednej technologii nad drugą. Jednak w ciągu ostatnich 10 lat udział zielonej energii produkowanej przez systemy fotowoltaiczne znacznie wzrósł w stosunku do niższej ceny potrzebnej do jej wytworzenia. Według szacunków Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) potrzebna cena jest obecnie o 82% niższa i trend ten jest również widoczny w danych z Włoch. W kilku następnych akapitach postaramy się podkreślić zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty fotowoltaiki.

JAK DZIAŁA SYSTEM FOTOWOLTAICZNY
System fotowoltaiczny składa się z szeregu paneli wykonanych z krzemu, który jest materiałem półprzewodnikowym zdolnym do przekształcania promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

Ilość energii, jaką panele mogą wytworzyć, jest wprost proporcjonalna do ilości światła, które mogą otrzymać. Dlatego zawsze lepiej jest instalować systemy fotowoltaiczne skierowane na południe, aby jak najlepiej wykorzystać położenie słońca i uzyskać jak najwięcej energii.

JAKIE SĄ ZALETY FOTOWOLTAIKI?
Chociaż jest to szeroko stosowana technologia, często można się zastanawiać, jakie są prawdziwe zalety wyboru energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.NIERUCHOMOŚCI ZYSKUJĄ NA WARTOŚCI
Niezależnie od tego, czy jest to dom, mieszkanie, czy tylko działka, obecność systemu fotowoltaicznego podnosi wartość nieruchomości i poprawia klasę efektywności energetycznej.

JAK KONTROLOWAĆ WARTOŚĆ SWOJEJ INWESTYCJI
Chociaż koszty znacznie spadły na przestrzeni lat, instalacja systemu fotowoltaicznego jest zawsze inwestycją, która wymaga kilku lat, aby móc odzyskać poniesiony wydatek. W Internecie dostępne są narzędzia, które pozwalają poznać wartość systemu fotowoltaicznego : są to bardzo przydatne narzędzia, zwłaszcza gdy trzeba sprzedać instalację fotowoltaiczną.

ŁATWA INTEGRACJA Z INNYMI SYSTEMAMI
System fotowoltaiczny może sprawić, że dom będzie całkowicie autonomiczny z energetycznego punktu widzenia za pomocą baterii lub może służyć jako źródło energii uzupełniającej.

MOŻLIWE WADY FOTOWOLTAIKI
Istnieją również pewne negatywne aspekty fotowoltaiki, które należy wziąć pod uwagę. Aby mieć znaczący wpływ na bilans energetyczny domu, potrzebna jest odpowiednia instalacja. Ponieważ jest to ważna inwestycja, dobrze jest również wiedzieć, jakie są możliwe problemy. Jedną z głównych wad jest to, że produkcja zależy od warunków pogodowych. Znajomość nasłonecznienia jest niezbędna do tworzenia wiarygodnych prognoz dotyczących ilości energii, którą można wyprodukować. Warunki pogodowe bywają jednak nieprzewidywalne, dlatego przy projektowaniu systemu fotowoltaicznego wartości te uwzględniane są przez cały rok. Celem jest poprawa bilansu energetycznego przy uwzględnieniu szczytów produkcji, które wystąpią latem przy małej produkcji mocy w miesiącach zimowych.

WNIOSKI
Świadomość wykorzystania odnawialnych źródeł energii wykracza daleko poza oszczędność ekonomiczną i energetyczną. Chodzi o stworzenie kultury zrównoważonego rozwoju, która wpływa i zmienia codzienne życie na co dzień, zaczynając od oszczędzania energii, co byłoby pierwszym krokiem do inteligentnej redukcji zużycia.

Podobnie spadek produkcji odpadów miałby bardziej znaczący wpływ niż sam recykling, w którym dalsza logika spekulacyjna jest uruchamiana poprzez postrzeganie odpadów jako zasobu gospodarczego. Aby ekorozwój to nie tylko koncepcja, ale rzeczywista zmiana kierunku, konieczna jest rewizja nie tylko logiki produkcji, ale także ekonomicznej, która wyznacza jej kierunek.

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]

5 najlepszych sposobów na wygranie bitwy dzięki utracie wagi

1. Nie pomijaj śniadania i zjedz co najmniej 10 gramów białkaZjedzenie zbilansowanego śniadania - zawierającego białko, tłuszcz i węglowodany - zapewni Ci energię potrzebną na cały dzień.„Jeśli pominiesz śniadanie, zaczniesz dzień na rozładowanej baterii” -. „Badania pokazują, że większe spożycie białk

Czytaj więcej...

Losowy

Jak zadbać o zdrowie serca

Choroby sercowo-naczyniowe (CVD) są wiodącymi na świecie zabójcami, powodując 1 na 3 zgony. Na choroby sercowo-naczyniowe są również główną przyczyną zgonów, a szacuje się, że każdego roku umiera 50 000 osób. Przyczyną zawałów serca i udarów jest zwykle obecność kombinacji czynników ryzyka, takich jak pal

Czytaj więcej...